Z farmy priamo do chladničky

Zdravý životný štýl je dnes v kurze. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je samozrejme zdravá strava. „Zdravý“ džem plný éčiek, však nie je v skutočnosti až tak zdravý. Ak chcete vedieť čo jete, skúste potraviny od slovenských farmárov.

mléko
 
Farmárik
 
Táto internetová stránka ponúka predaj produktov od farmárov, ale i všetko potrebné ak chcete farmárčiť vy sami.
V sekcii „od farmárika“ , sa nachádzajú ovocné šťavy, sušené ovocie, či lekvár od slovenských výrobcov. V ponuke nájdete napríklad slivkový lekvár vyrobený zo sliviek a cukru. Jednoducho tak, ako to má byť. Cena za 250 gramový pohár je niečo cez 3 eurá. Mohli by ste si povedať, že je to veľa. Ak sa však zamyslíte, lekvár z obchodu, ktorý obsahuje trošku viac ovocia nie je o nič lacnejší. Navyše je plný konzervačných látok a iných „somarín“.

džem
 
Zaujímavá je aj možnosť výmeny produktov. Na stránke sa nachádza burza domácich špecialít, ovocia, zeleniny, zvierat a remeselných výrobkov. Tu môžete nakupovať, predávať a taktiež napísať inzerát na konkrétnu vec, ktorú hľadáte. Viete sa spojiť priamo s osobou, ktorá dané produkty ponúka a tak máte istotu, že sa nejedná o žiadny podvod.
 
Farmárik ponúka aj množstvo článkov s dobrými radami pre ľudí, ktorí chcú vyrábať poctivé potraviny u seba doma. Nájdete tu aj potrebné suroviny, či náradie k domácej výrobe potravín.
 
 
Farmička
 
Ďalší web kde môžete nakupovať potraviny priamo od výrobcov. Tu nájdete skôr ľudí, ktorí sa výrobe potravín zaoberajú vo svojom voľnom čase. Sem tam sa však objavia aj rôzne slovenské firmy. Môžete si o nich prečítať, zistiť čomu presne sa venujú a ak sa vám zapáčia, tak nakúpiť ich výrobky.
Inzerovať môžete samozrejme aj svoje výrobky, sušené bylinky, alebo iné produkty z vašej záhradky.
Farmička, je priestor aj pre tých, ktorí hľadajú dodávateľov. Preto máte možnosť nájsť ľudí, ktorí od vás kúpia poctivú domácu šťavu, pečivo, alebo zeleninu.

brambory
 
Predaj z dvora,
 
Na stránke predaj zdvora nenakúpite, nájdete tu však množstvo rád a zoznam slovenských farmárov, od ktorých môžete nakupovať. Dobrou vecou je mapa, kde nájdete farmy vo vašom okolí. Web vám pomôže aj v prípade, ak chcete v tejto oblasti začať podnikať. Nachádzajú sa tu užitočné informácie z oblasti legislatívy aj konkrétne návody ako začať.
 

Posted in Web