Verili by ste, že ľudia sú (štedro) platení za tieto cool pozície?

Práca, respektíve platená práca má vo svete veľa podôb a existuje niekoľko zamestnaní, ktoré by ste pravdepodobne najradšej vzali aj vy. Z celkového hľadiska môžeme vravieť o vykonávaní práce či skôr zábavnej a zaujímavej činnosti, za akú je človek platený. Slušne platený! Práca alebo skôr túžba a snaha po finančnom zisku tak nemá vždy iba tú negatívnu tvár. Samozrejme, ku každej platenej činnosti treba pristupovať zodpovedne a so záujmom, no je veľkou výhodou, ak je pracovná náplň zároveň pravidelnou činnosťou, ktorú nám môžu ostatní závidieť a ak je vo svojej podstate zábavná. Tieto platené činnosti vo svete naozaj existujú a my sa pozrieme aspoň na pár tých, ktoré sú skutočne pôsobivé a závideniahodné, predovšetkým na základe ich samotnej podstaty, ale aj na základe finančného ohodnotenia. Niekto by možno povedal, že títo ľudia berú nemalé peniaze "za nič". No osobne si myslím, že na toto miesto ich dostala snaha a skutočný záujem, ako aj pestrý prehľad. Prajem im to.

volant

Odborník pre jazdu vo Ferrari
Vašou pracovnou náplňou je pravidelne jazdiť v hádam najštýlovejšom aute sveta a zaúčať ostatných, ako túto rýchlu mašinu ovládať tak, aby nespôsobili autonehodu. Vyzerá to ako práca snov, no zároveň si myslím, že ide o nemalú zodpovednosť a na toto miesto sa dostane len adept, ktorý má bohaté skúsenosti s profesionálnymi pretekmi. Takýto zamestnanec následne poberá 77 000 – 102 000 eur/ročne.

konzole

Hráč videohier – profesionál
O tejto pozícii ste už pravdepodobne počuli, nakoľko v dnešnej technologicky vyspelej dobe plnej videohier a hrania online šampionátov je podobných šťastlivcov čoraz viac. Túto pozíciu však môžeme chápať aj ako profesionálny tester videohier. Vašou povinnosťou je vychutnať si poskytnutú hru do posledného detailu, ale musíte byť skutočne dobrý hráč, aby ste mohli posúdiť aj prevedenie vo vyšších leveloch každej hry, respektíve každú hru zrejme musíte prebiť až do konca. Zrejme si to vypýta veľa času, nervov a prerušených vzťahov. Plat je cca 43 000 eur/ ročne, záleží od dopytu.

hra

Dabovanie
Máte dar príťažlivého alebo skrátka originálneho hlasu? Tento svoj dar môžete využiť k profesionálnemu dabingu viacerých filmov. Stačí, ak viete čítať a zreteľne rozprávať, za túto pozíciu sa platí 70 000 eur/ročne.