Kanadské zásoby kanabisu vidia výkyvy nálady

Pri rekreačnom užívaní marihuany, ktorá sa mala 17. októbra legalizovať v Kanade, výrobcovia Tilray a Canopy videli, že ich zásoby v USA zaznamenali nárast, potom pokles.
Kanabis je rod kvitnúcich rastlín v čeľade Cannabaceae. Počet druhov v rode je sporný. Môžu byť uznané tri druhy: Cannabis sativa, Cannabis indica a Cannabis ruderalis; C. ruderalis môže byť zahrnutý do C. sativa; alebo všetky tri sa môžu považovať za poddruhy jedného druhu, C. sativa.
Analytici upozornili, že akcie sú nadhodnotené a zisky by mohli zmiznúť v dyme dymu.

marihuana

V otváracích minútach obchodovania vo štvrtok, ktorá bola v júli publikovaná na burze, sa zdravotná marihuana spoločnosť Tilray, ktorá vstúpila na trh, zvýšila takmer o 12% na 239,63 dolárov.
Ale v čase obeda klesol takmer o 20% v deň 172,44 dolárov. V stredu bola jednou z najlepších akcií v USA, ktorá stúpla o 38%.
Obchodovanie so svojimi akciami bolo však tak nestálo, že muselo byť počas zasadnutia päťkrát zastavené.

Canopy Growth tiež rástol a klesol vo štvrtok ráno obchodovanie, ale bol o 1.8% až do obeda. Jeho cena akcií je stále dvojnásobná, ako pred šiestimi mesiacmi, okolo 50 USD.
V dôsledku ich úspechu, spoločnosť Aurora v Alberti, ktorej akcie vzrástli vo štvrtok o 4% na burze v Toronte, má záujem o účasť na veľkej americkej burze.
Cam Battley, generálna riaditeľka spoločnosti Aurora, povedala kanadskému novinku Financial Post: "Sme zameraní na mesiac október, aby sme založili americký zoznam."

konopí

Aurora narazila na titulky na začiatku tohto týždňa, keď sa objavili správy, že sa hovorilo s Coca-Cola o vývoji nápojov naplnených marihuanou.
Finanční analytici však varovali, že akcie sú v podstate komoditné akcie a že zisky sa môžu ukázať ako krátkodobé.
V prípade spoločnosti Tilray je cena akcií "v priebehu dvoch mesiacov od IPO" viac ako 1 100%, "uviedol Briefing.com v poznámke pre investorov.
"Prudký nárast sa zdá byť neudržateľný, pretože hybnosť sa môže krátkodobo zvrátiť."