Zázrak menom joga

Máte bolesti chrbtice, alebo ste prekonali operačný zákrok? Jednoznačná odpoveď je joga. V minulosti som tento šport vnímal ako záležitosť pre ľudí, ktorí chcú pôsobiť zaujímavo. Raz ma však doslova šokoval môj otec, ktorý len tak, medzi rečou spomenul, že začal chodiť na jogu. Musím podotknúť, že nepatrí k ľuďom, ktorí by navštevovali skupinové cvičenia. Skôr si rád vyjde na bicykel, alebo na túru do hôr. Jogu však začal navštevovať kvôli problémom s chrbticou. Keď som videl, v akom výbornom stave bol po pol roku cvičenia, povedal som si, že to musím vyskúšať aj ja.

meditace
 
Pre všetkých, ktorí si nevedia predstaviť skupinové hodiny jogy, musím povedať, že tieto cviky môžete vykonávať pokojne i sami doma. V dnešnej dobe, kedy na internete nájdete návody a postupy na takmer čokoľvek, nemáte naozaj čo riešiť. Podobne som cvičil aj ja. Na začiatku sa určite nevyhnete drobným chybám, ale keď vydržíte, tak po krátkej chvíľke budete vedieť čo  a ako robiť. Výhodou tohto športu je aj to, že k nemu nepotrebujete žiadnu špeciálnu výstroj. Začať cvičiť môžete aj vtedy, keď nemáte absolútne žiadnu fyzickú kondíciu, v tom prípade, si však vyhľadajte cviky pre začiatočníkov.

cvičení
 
Mne osobne dala joga veľmi veľa. psomínaná kondička sa mi zlepšila neskutočným spôsobom. Bolesti chrbtice takmer zmizli a navyše som sa začal cítiť omnoho pokojnejší. Dnes precvičujem jogu každý deň, a to aspoň dvadsať minút. V lete vyjdem na terasu a cviky vykonávam tam. poviem vám, že lepšie ranné naštartovanie asi ani neexistuje. Káva a energetické nápoje sa môžu jednoducho skryť. Musím sa ešte vrátiť k svojmu otcovi. Hodiny jogy začal navštevovať najmä kvôli problémom s chrbticou. Okrem toho, však trpel aj vysokým krvným tlakom. Liečil sa roky rokúce. Tabletky bral od kedy si pamätám. Joga mu ale pomohla aj v tomto smere. Dnes berie omnoho slabšie lieky a jeho výsledky sú priam ukážkové.