Kardio tréning

Kardio nie je len veľkým koníčkom, ale je to pravdepodobne najdôležitejšia časť všetkých ostatných športov, ktoré zahŕňajú akýkoľvek druh fyzickej aktivity. Kardio je potrebný pre kardiovaskulárny systém, ktorý sa vzťahuje na srdce. Kardiovaskulárne cvičenie je typ cvičenia, ktoré zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu a udržuje ju na určitú dobu.

jogging

Ďalším názvom je aeróbne cvičenie. Druhy cvičenia, ktoré sú spojené s kardiovaskulárnym tréningom, sú veci ako jogging, rýchle prechádzky a plávanie, pretože sú to všetky cvičenia, kde nie je žiadna prestávka v rutine. Cvičenia, ktoré zdôrazňujú úsek a silu, ako napr. Pilates alebo joga, sa všeobecne nepovažujú za kardio cvičenie.

Kardio je tak populárne, pretože je v ňom veľký zoznam zdravotných výhod spojených kardio cvičeniami. Niektoré z hlavných dôvodov zahrnúť kardio do rutiny tréningu sú, že posilňuje srdce; posilňuje pľúca a zvyšuje kapacitu pľúc; zvyšuje metabolizmus, spáli kalórie a pomáha vám schudnúť; pomáha znižovať stres; zvyšuje energiu; a podporuje pokojný spánok. Takže nielenže je kardio skvelým tréningom, je mimoriadne prospešné pre zdravý životný štýl a je nevyhnutné pre každú aktivitu, ktorá vyžaduje fyzickú aktivitu.

běh

Nájdenie správneho typu kardio cvičenie je možno jedným z najlepších častí, ako sa dostať do kardio športu, pretože tu je veľmi veľa možností na výber. Problém s touto skutočnosťou je, že budete mať sto ľudí, ktorí vám hovoria, že existuje stovka "najlepších" spôsobov, ako môžete vylepšiť cviky na kardiovaskulárne ochorenie, keď v skutočnosti pre vás môže byť len jeden "najlepší" spôsob. Faktom je, že každá aktivita, na ktorej sa zúčastňujete, by mala byť pre vás zábavná a zaujímavá, inak sa vzdáte skôr, ako tomu naozaj dáte šancu. Nie je dôležité až tak kto čo hovorí, spravte si prieskum a potom zistíte čo je pre vaše telo najlepšie.