Veriť je ťažké

Veriť dnes inému človeku, je skutočne veľmi ťažké, pretože všetci sú falošní a ukazujú svetu veľa tvárí. Priateľstvá sú založené na vypočítavosti a milostné vzťahy na podvodoch a nelojálnosti. Všetci sa nejako ozbrojili a zatvorili si srdcia do skriniek na kľúčiky. Prečo to tak je? Jednoducho sa ľudia boja, že sa sklamú a tak sa tvária, že žiadne srdce nemajú, než aby mali podstúpiť riziko a riskovať to, že im niekto ublíži.

romantika

Nájsť človeka, u ktorého ste si istý, že mu môžete veriť a dať mu svoje srdce na dlani, je veľmi ťažké. Ľudia sú príliš povrchní a hodnotia, alebo lepšie povedané odsudzujú skôr, ako človeka majú možnosť spoznať. Je to choroba dnešnej doby, ktorá je čoraz viac a viac závažnejšia. Začarovaný kruh, z ktorého nie je cesty späť. Má to veľmi zlý dopad na spoločnosť, pretože keď ľudia nepociťujú lásku, sú nepríjemní a nevážia si veci, ani iných ľudí, potom je na svete agresivita a násilie.
Stačí vyraziť raz do ulíc vo večerných hodinách, otvoriť dvere prvého podniku a uvidíte, že spoločnosť je obrátená dolu hlavou. Malé deti, ktorí majú pod 15 rokov sú opité a majú za sebou veci, o ktorých staršia generácia vo svojej mladosti ani len nemala šancu počuť. Z takéhoto konania potom vyplývajú ich prevrátené životné hodnoty a nestabilné vzťahy, ktoré vychovávajú iba ďalšiu a ešte oveľa horšiu generáciu.

milenci

Je úplne bežné a normálne naraziť na ulici počas večera minimálne na 4 mužov, ktorí sú vo vzťahu alebo dokonca ženatí, ako objímajú ženy, ktoré sú tiež zadané s niekým úplne iným. Takéto obrazy máme na očiach denne, či už ide o filmy, rozprávania priateľov, alebo to dokonca na každom rohu vidíme na vlastné oči. Potom máme problémy s oddanosťou a dôverou všetci. Nie je sa čomu čudovať, ak. Nevera je tragédiou väčšiny dnešných vzťahov a preto nie je cennejšieho, ako nájsť milujúceho a oddaného partnera.