Chcete menej ubližovať našej planéte?

Na internete nájdete veľmi veľa vecí, prečo by ste si mali kúpiť to, prečo by ste si mali kúpiť hento a podobné veci. Ale viete, čo na internete nenájdete? Prečo by ste si nejakú vec kúpiť nemali. A to je niečo, na čo sa musíte zamerať a čo by malo byť pre vás dôležité. Nie to, ako si veci kupovať a ako kupovať veci výhodnejšie, lepšie, krajšie, ale ako dosiahnuť stav, kedy proste nakupovať nebudete. Pretože je to možno smiešne, ale nakoniec sa budete musieť zamyslieť nad tým, že všetko, na čo ste sa predtým zamerali, bolo úplne zbytočné a museli ste proste urobiť viac, aby tie veci fungovali tak, ako fungovať majú.

obchod
 
ĽUDIA, KTORÍ NEKUPUJÚ OBLEČENIE
 
Čoraz viac a viac ľudí sa rozhoduje preto, že nebude nakupovať oblečenie. A to nielen preto, aby zamachrovali, koľko ušetrili alebo ukázali svetu, ako si vedia vylepšiť svoje staré oblečenie, to vôbec nie. Chcú len ukázať, že sa dá žiť aj bez toho. Viete, možno je to hlúposť a ľudia sa na to často absolútne nepozerajú, ale viete, ako veľmi oblečenie zahlcuje planétu? A ako nám to vôbec, ale že naozaj vôbec nepomáha? Možno sú to pre niekoho hlúposti, smeje sa na tom a doslova si z toho uťahuje, ale verte tomu, že záleží na tom, aby sme si na našu planétu dávali pozor.

nakupování
 
MÁME LEN JEDNU PLANÉTU
 
Aj keď nevieme, čo sa deje vo vesmíre, práve toto je naša planéta, toto je náš domov a mali by sme urobiť všetko preto, aby sme jednoducho fungovali s ňou, ako sa len dá. Verte tomu, že niekedy je to možno ťažké a niekedy by ste si možno pomysleli, že všetko, čo sa deje okolo vás, je len hlúposť, ale nakoniec sa aj vy sami zamyslíte nad tým, že veci, ktoré ste robili, mali svoj význam. Pretože aj keď sa to možno nezdá, záleží na tom. A na našej planéte záleží skutočne maximálne. Tak ju nezahlcujte, keď nemusíte. Rozhodnutie je však vždy iba na vás.

Posted in Nezařazené