Prečo je dôležité mať cieľ, aj pri športovaní?

Ciele… V živote si ich dávame mnoho v rôznych oblastiach. Chceli by sme dosiahnuť aby sme boli zdraví, šťastní, chceli by sme navštíviť rôzne miesta… prečo by ste si mali určiť cieľ aj pri vykonávaní športu? Odpoveď je úplne jednoduchá.

motivace

Nemusíte byť profesionálny športovec a určiť si za cieľ vyhrať rôzne súťaže.  Ak robíte šport len pre radosť, alebo aby ste sa dobre cítili, aj tak by ste si mali určiť svoj cieľ, za ktorým si pôjdete. Je to dôležité, preto aby ste nestáli na jednom mieste ale robili určitý progres. Aby ste skúšali prekonávať svoje vlastné hranice, svoje vlastné Ja.

Mať nejakú víziu, ktorú chcete počas športovania dosiahnuť je ako natankovať palivo do auta. Poháňa vás to vpred. Časom možno zistíte, že zvládnete oveľa viac ako si myslíte a to i vďaka tomu, že budete svoje ciele stále posúvať. Budete posúvať sami seba.
 
Nemusia to byť náročné úlohy. Úplne stačí keď si napríklad určíte za cieľ o pár km viac pri behu, alebo rýchlejšiu rýchlosť pri bicyklovaní, možno zlepšenie zdravotného stavu, fyzickej kondície. Je jedno aký veľký váš cieľ bude,  hlavne verte a robte všetko pre to aby ste ho dosiahli. A uvidíte časom, zistíte a budete milo prekvapení, čo všetko ste dosiahli.

Verte v svoje ciele, všetko je možné len musíte chcieť a bojovať za to. Nič nie je nemožné. Aj keď zo začiatku sa vám váš cieľ môže zdať náročný, je to len teraz. Každý človek, nejako začínal.

návrh
 
Je to krásny pocit dosiahnuť svoj cieľ a vidieť na sebe určitý pokrok. Veď celý život sa snažíme zlepšovať a zisťujeme, čo všetko je možné.
 
Mať dobrú motiváciu pri športe je určite veľmi dôležitou súčasťou akéhokoľvek športovania.  Naše ciele sú to, čo nás poháňa vpred aj keď je to ťažké. Tak to je nielen v športe ale i v živote. Preto sa nikdy nevzdávajte svojich cieľov, svojich snov. Verte, konajte a vaše ciele dosiahnete.
Držím Vám palce, pri prekonávaní samých seba.