Poznáme mená víťazov ocenení pre najlepšieho trénera a najlepšieho asistenta trénera


Aj na udeľovaní cien pre tých, ktorý podali najlepšie výkony v NFL za rok 2017 padali rekordy, keďže tím Los Angeles Rams sa stali v histórií NFL vôbec prvým tímom, ktorý získali ocenenie pre najlepšieho útočníka, najlepšieho obrancu a najlepšieho trénera. Sean Mcvay začínal túto sezónu ako najmladší tréner v dejinách ligy a asi málokto čakal, že na konci sezóny získa toto prestížne ocenenie, ale stalo sa. Na druhej strane, niet sa čomu čudovať, veď vyhral so svojím tímom skupinu hneď prvý rok s naozaj impozantným výkonom – jedenásť výhier a päť porážok.

rozhodčí

Tento rok sme naozaj mohli vidieť veľa skvelých trénerských výkonov a bolo ozaj ťažké rozhodnúť sa pre ten najlepší. Našťastie rozhodovali tí najlepší odborníci amerického futbalu, pre ktorých rozhodovanie nebolo až také ťažké, aspoň keď sa pozrieme na počty hlasov. Tak sa stalo, že na prvé miesto dostali Seana McVaya s 35 hlasmi, na druhom mieste skončil Mike Zimmer s 11 hlasmi a ešte dostali Doug Marrone 2 hlasy, Doug Pederson 1 hlas a Bill Belichik 1 hlas.

Ocenenie pre najlepšieho asistenta hlavného trénera získal Pat Shurmur z Minnesota Vikings, ktorý za svoju skvele vykonanú prácu dostal nový job a cestuje z Minnesoti do veľkého jablka, keďže dostal ponuku pracovať ako hlavný tréner New York Giants, ktorí potrebujú, aby ich niekto dal dokopy aspoň tak, ako to urobil práve Pat Shurmur s útokom Minnesoti Vikings. Pat Shurmur nielen s útokom čaroval, ale doteraz všade formu hľadajúceho quarterbacka Casea Keenuma dal dokopy tak, že sa dostali až do finále NFC kde ich porazili Philadelphia Eagles, neskorší víťazi Super Bowlu.

fotbalová hra

Štvrtý rok rozdávajú túto cenu a z týchto štyroch víťazov sa po sezóne hneď aj zamestnali ako hlavný tréneri, keďže tento rok sa Pat Shurmur sťahuje do New Yorku, minulý rok to bol Kyle Shanahan, ktorý po prehratom finále z Atlanty Falcons, zamieril do San Francisco 49ers a pred ním to bol Todd Bowles, hlavný tréner New York Jets.