Luxusný vzhľad a originálnosť vždy zaistí nerez

Mnohé novostavby v súčasnej výstavbe využívajú prvky vyrobené z nerezu. Ide o materiál, ktorý je nadčasový, elegantný a má dlhú životnosť. Je funkčný, praktický a zároveň moderný s luxusným nádychom a estetickým vyžarovaním. Najčastejšie sa z nerezu vyrábajú zábradlia na schody, terasy či balkóny. Nerez je veľmi žiadaný a obľúbený hlavne medzi projektantmi či architektmi, pretože im dáva veľa priestoru na variabilitu a dizajnový rozlet. Ide o nadčasový materiál. Disponuje výhodami, medzi ktoré patrí dlhá životnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom a zároveň má minimálne nároky na údržbu. Stačí len poutierať nečistoty a prach z jeho povrchu a preleštiť ho vhodným prípravkom.

bridge-1462029_640

Nerezové zábradlie sa dá navrhnúť ako stĺpikové alebo v kombinácii stĺpikov so sklenenou výplňou. Nosným prvkom je vždy nerezový stĺpik, no pri kombinácii so sklom je medzi nosnými stĺpikmi sklenená výplň z bezpečnostného skla connex, nerezové zábradlie ktoré zaistí bezpečnosť všetkých užívateľov zábradlia. Farebným variantom môže byť sklo matné alebo číre, všetko podľa požiadaviek zákazníka či návrhu architekta. Zábradlie sa umiestňuje na schodiská, balkóny či terasy v interiéroch, ale aj vo vonkajšom prostredí.

Stĺpikové zábradlie môže byť ukotvené z bočnej strany schodiska alebo zhora do podlahy, oba varianty sú dizajnovo zaujímavé a schodisko či balkón vďaka nemu ožije a získa luxusnejší vzhľad. Do úvahy však treba vziať aj priestor, kde bude zábradlie umiestnené, pretože do exteriéru sa vyžaduje použitie odolnejšej ocele, aby vydržala poveternostné vplyvy ako je dážď, mráz, slnečné žiarenie a podobne. Veľkým nepriateľom ocele sú kyslé dažde. Údržba tohto materiálu je rovnaká ako pri nereze v interiéroch.

Check-out-these-duplex-interior-design-ideas-FB-1200x700-compressed

Cena nerezového zábradlia sa odvíja od množstva materiálu, druhu použitej ocele, prípadne nutnosti výroby nejakých špeciálnych prvkov a podobne. Vyššie vstupné náklady však vyváži výsledný prvok, ktorý bude esteticky na úrovni súčasnosti a tiež nadčasový, v kvalitnom prevedení a s dlhou životnosťou.