Led žiarovky pre vaše úspornejšie svietenie

Je pravda, že ceny a poplatky sa neustále zvyšujú. Na druhej strane ale v mnohých aspektoch života existujú cesty, ako sa dá usporiť. Šetriť sa dá napríklad na takom osvetlení, ktoré ako vieme, používa väčšina z nás pravidelne. A pravidelná úspora elektrickej energie pri využívaní svetelných zdrojov s nízkou spotrebou, to znie ako správne riešenie.

veľa žiaroviek

Teraz si možno myslíte, že odkazujeme na úsporné žiarivky. A vo svojej podstate áno, tiež. Aj tieto produkty priniesli odpoveď na otázku pravidelného šetrenia elektrickej energie pri používaní svetiel v našich domácnostiach či firmách.

Na čo ale chceme odkázať v skutočnosti, to sú nadradenejšie LED svetlá. Svetelné produkty, ktoré prinášajú o vyše 80 % účinnejšiu úsporu energií, než klasické žiarovky. Majú takisto vyššiu životnosť, ktorá sa udáva niekde od 20 000 do 100 000 hodín svietenia. Vydržia teda dlhšie, než staré svetelné produkty. Nízka spotreba energií + dlhšia životnosť, toto je rovnica, ktorá sa priam tlačí dať nám výsledok, akým je výhodné ekonomické riešenie.

Populárne sú led žiarovky e27 LEDprodukt.sk, v prípade záujmu sú však samozrejme na výber takisto tie s inými závitmi. V neposlednom rade je to široká škála svetlených produktov, čo fungujú na technológii LED- sú to napríklad aj reflektory, trubice, pásiky a panely.

Čím je táto technológia taká výnimočná?

žiarovka, more

  • Úspornosťou, životnosťou, variabilitou výberu. To už sme si vlastne spomenuli. Príčinou týchto vlastností je ale fakt, že zdrojom žiarenia dotyčných svetelných produktov sú svetlo emitujúce diódy.
  • Diódy, ktoré pravidelne spotrebovávajú podstatnej menej energie. Navyše, ak ich zapnete do prevádzky, poskytujú okamžité žiarenie, žiadne dlhé rozsvietenie. Energiu premieňajú na svetlo (asi z 80 %) a do tepelných vlastností ide len ostatných 20 %.
  • Pri výbere led svetiel ich najčastejšie vyberáme podľa teploty farby. Môžete si vybrať medzi: studená biela, neutrálna a teplá biela. Ide o parametre, čo sa značia v Kelvinoch (K).

Posted in Nezařazené