Jedzte ryby a mandle. Na oplátku dostanete nádherné, vyživené a zdravé vlasy !

Ženy, ktoré do vienka dostal iné prednosti, ako bujnú hrivu, sa s týmto faktom zmierili. Siahli po krátkom strihu, alebo si ich jednoducho vedia upraviť, tak aby ich krása týmto malým „nedostatkom“ nijako netrpela. Sú medzi nami ale i také, ktoré sa s nekvalitnými a slabými vlasmi, nechcú zmieriť. Okrem správnej vlasovej kozmetiky a samozrejme i dôkladnej starostlivosti, môžete rast a kvalitu svojej koruny krásy, ovplyvniť správnymi potravinami.

úsměv
 
Mandle, orechy a semená
 
Tieto potraviny obsahujú najmä vysoké množstvá nenasýtených mastných kyselín, ktoré neprospievajú len nášmu zdraviu, ale taktiež vlasom. Úplnými priekopníkmi sú mandle. Určite ste si všimli, že existuje množstvo kozmetických výrobkov, ako sú šampóny, balzamy, či masky na vlasy, s obsahom mandľového oleja. Svojej korune krásy však pomôžete i tak, že ich budete telu dodávať z vnútra. Denne, by ste mali zjesť minimálne hrsť nepražených a nesolených mandlí.
Všetky semená a aj ostatné orechy, hlavne vlašské, majú na naše vlasy podobný efekt. V prvom rade ich dostatočne vyživujú, čím podporujú ich rast a zlepšujú celkovú kvalitu. Ďalšou z ich funkcií je lesk a svieži vzhľad.
 
Ryby
 
Podobne i ryby obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, okrem toho, v nich však nájdeme aj vysoké množstvá vitamínu D, ktorý naše vlasy potrebujú. ideálne, by ste mali skonzumovať aspoň dve ryby za týždeň. Väčším množstvom ale nič nepokazíte.

blondýna
 
Avokádo, paprika a citrusové plody
 
Viete čo majú tieto tri suroviny spoločné? vysoká obsah vitamínu C. Okrem toho, že náš organizmus chráni pred vznikom množstva ochorení, nájde svoje uplatnenie aj pri vlasoch. V prvom rade je zodpovedný za tvorbu kolagénu, ktorý zabezpečuje elasticitu pokožky, ale taktiež našej hrivy. Céčko je však nenahraditeľné pri samotnom raste vlasov. Avokádo navyše obsahuje látky, ktoré vyživujú pokožku hlavy.