Ako zariadiť svoj domov?

Hovoríte si, že treba vo vašom príbytku zmenu? Ale kde a ako? Čo mám pre to robiť?
Nie je na tom nič zložité. Niekedy stačí len popresúvať nábytok – môžete vyskúšať zariadiť podľa Feng shui. Niekedy stačí len omaľovať steny. Ak už máte dosť farieb a presýtenosti, zvážte zariadiť minimalisticky. Vyhoďte zbytočné predmety a skrine. Alebo skúste severský štýl bývania. To znamená, že steny namaľujete na bielo alebo šedo. Plastové prvky vymeníte za drevené. Skoncujete so závesmi a žalúziami, tým dáte voľnosť svetlu z vonku.

dům

Skúste aj zmenu okien. Ušetríte na kúrení a plastové okná sú jednoznačne krajšie, ako neudržiavané drevené. Samozrejme plastové okná nemusia byť len biele, ale dnes sa dajú už aj zohnať v drevenej imitácii. Môžete si vybrať, či ich chcete len z vonku alebo aj zvnútra.

Ako zariadiť podľa FENG SHUI?
Na začiatku si vysvetlíme, čo to znamená. Väčšina ľudí si myslí, že je to nejaký druh mágie ale v skutočnosti to je štýl života. Cesta k harmónii = rovnováhe. Je to spôsob umenia, ktorý vám prinesie do života zdravie, lásku, energiu a šťastie. Feng shui je v preklade vietor a voda. Tým je myslené, že vietor prináša nový impulz a myšlienku, pohyb a voda zase toto všetko zachytí a rozvinie.

jing jang

Začať môžete napríklad maličkosťami – na stôl si dajte nejaké kvetiny, prípadne malý kaktus alebo stromčeky ako sú bonsaje. Rovnako môžete využiť drevené prvky, ktoré vám dodajú energiu. A pôsobia na vás teplým dojmom. Spálňa by mala byť bez elektroniky. Nachádzate v nej odpočinok a relax. Elektronika, ako napríklad televízor či telefón energiu odsávajú. V pracovni posuňte stôl aby ste videli na dvere. Rovnako si tak natočte aj posteľ. Aby prúd energie zostal zachovaný, pod posteľou nechajte voľný priestor. Pred vchodom do vášho príbytku majte vždy čisto a upratané aby energia mohla do vášho domu/bytu bez problémov vojsť.