Aby vaše tričká s potlačou dlho vydržali

Aj vy milujete tričká s potlačou Tricko.top? Nie je divu. Tieto módne kúsky môžu nosiť mladí i starí, muži i ženy, hodia sa na mnoho príležitostí, sú výborným darčekom a ak nemáte neustále čas vymýšľať, čo zaujímavé na seba obliecť, tričko s potlačou to vyrieši raz dva. Aby ste ich však mohli nosiť veľa rokov, potrebujú trošku špeciálnej starostlivosti.

Muž v bielom tričku s nápisom „burn your problems“

Základom sú kvalitné materiály a potlač

O svoje oblečenie sa môžete starať ako blázni. Ak však nenakupujete naozaj kvalitné kúsky, bude vám to na jedno veľké „NIČ“. Toto pravidlo platí nie len pri tričkách s potlačou, ale pri všetkých kúskoch odevu. Potlač je však špecifická v tom, že sa zvykne veľmi rýchlo zošúchať, alebo sprať. Preto takéto tričká nakupujte len v kvalitných predajniach.

Jemný a šetrný prístup urobí svoje

Tričká s potlačou, by ste mali prať ideálne v rukách, pri mierne teplej vode.

  • Voda by nemala mať viac ako tridsať stupňov Celzia. Takto máte istotu, že sa potlač doslova neroztečie. Môže byť totiž akokoľvek kvalitná, príliš vysoká teplota ju jednoducho zničí raz dva.
  • Ak sa rozhodnete tričká prať v rukách, vždy ich pri praní otočte naopak. Ak by ste totiž priamo o seba šúchali potlač, nevydrží dlho.
  • Dajte si pozor aj na prášok, či aviváž ktorú pri praní používajte. Ak je tričko z bavlny, určite používajte prostriedky určené na tento materiál

Muž v čiernom tričku s nápisom

Pranie v práčke

Pravdepodobne ste už pochopili, že práčka týmto kúskom oblečenia naozaj nerobí dobre. Niekomu sa ale v rukách jednoducho prať nechce. Ak sa teda predsa len rozhodnete pre práčku, neznamená to, že si musíte svoje obľúbené modely automaticky zničiť.

  • Aj v tomto prípade platí, že tričká perte pri maximálnej teplote tridsať stupňov Celzia.
  • Snažte sa používať čo najnižšie otáčky a zabudnite na plákanie, alebo žmýkanie. Tieto programy totiž vo väčšine prípadov fungujú na tisíc a viac otáčok.
  • Tričká perte vždy obrátení naopak.