Vyvolávanie fotiek v novom storočí

Schválne, kedy naposledy ste si prezerali svoju fotogalériu vo svojom počítači? Myslím skutočne prezerali a nie náhodne prebehli. Či už ide o smartphone, PC alebo notebook, obrázkových súborov v našich zariadeniach pribúda a pomaly sa v tomto mori súborov začíname strácať. Pevné disky aj SD karty sú preplnené našimi snímkami, niektoré z nich sú možno staré vyše 10 rokov a nachádzajú sa v galérii kdesi dole. Ak by vás známy požiadal, či mu ukážete tú ktorú konkrétnu fotografiu, chcelo by sa vám zapínať počítač a hľadať konkrétnu snímku? Asi by ste to radšej stále odkladali na inokedy.

Ide o to, že s pribúdajúcimi digitálnymi obrázkami sa stáva naša fotogaléria stále menej prehľadná a práve atraktívne nie je v zariadení ani hľadať nejaký konkrétny súbor s názvom napr. „IMG123.jpg“.

Elektronika, fotky

Fotky ľudí sprevádzajú už naozaj dlhú dobu. Sprevádzali aj našich rodičov a starých rodičov. A to rozhodne nebola generácia, ktorá by fotila na mobile, nahrávala snímky na sociálne siete či kopírovala si ich do počítača. Naši rodičia a ich rodičia si fotografie jednoducho dávali vyvolať.

  • Áno, pýtalo si to svoj čas, fotky neboli okamžite uložené v zariadení. V tej dobe sa ukladali na film, ktorý sa nachádzal v starom fotoaparáte a keď bol už tento film zaplnený, vytiahol sa a dali sa z neho spraviť fotky, ktoré sa vyvolávali vo fotoštúdiu. Následne však z filmu vzniklo veľa pekných fotiek, ktoré sme mohli chytiť do svojich vlastných rúk. Mohli sme si z nich takisto spraviť fotoalbum.

Dva fotoaparáty

Fotografie online vám túto možnosť dáva aj v dnešnom digitálnom storočí. A je to rýchle aj prehľadné. Fotky sa nahrajú online do štúdia, v prípade záujmu sa zvolia rôzne detaily ako má finálny výsledok vyzerať, no a následne sa vytvorí objednávka. Vyvolané snímky sa do pár dní dostavia na vašu adresu. Môžete si objednať napr. veľkoformátovú fotku alebo obraz na stenu z vlastnej fotografie.