Prečo je dobré zvoliť matrace z penového materiálu?

Naozaj kvalitný matrac je možno finančne náročnejšia položka, avšak ide o investíciu do budúcnosti, za ktorú sa nám naše telo neskôr určite poďakuje. Navyše moderné kvalitné matrace dosahujú životnosť niekoľkých, pri dobrej starostlivosti možno aj desiatok rokov. Dobrý matrac, ktorý predstavuje aj reálne vyhovujúcu podporu pre ľudské telo často začíname riešiť až vo vyššom veku, kedy sa objavujú prvé zdravotné problémy a prejavy starnutia. Výber matraca by sme však mali riešiť už od malého malička i pre naše deti. Častokrát si to možno ľudia ani neuvedomujú, ale ich zlý spánok a pocit unavenosti po prebdetej noci súvisí zväčša i s nekvalitným alebo nevhodne zvoleným typom matraca.

penový matrac

S nekvalitným matracom sa môžu spájať problémy už aj v mladom veku, pričom ide o rôzne ťažkosti s bolesťami chrbta, hlavy či krku. Vyberanie druhu matraca by sa samozrejme malo odvíjať od individuálnych požiadaviek jednotlivcov. Niekto preferuje skôr penové matrace a ďalší človek môže skôr chcieť iný typ posteľného matraca. V prípade, že si neviete vybrať, alebo potrebujete poradiť, osloviť môžete odborníka priamo v obchode či v internetovom e-shope.

penový materiál

Spomenuté penové matrace sú vhodné z toho hľadiska, že dokážu primerane rozložiť váhu ľudského tela. Záťaž spôsobená hmotnosťou tela zároveň tlakom spôsobí to, že matrac sa dokáže k telu perfektne prispôsobiť. Týmto spôsobom je vždy, vďaka penovému matracu zabezpečená dokonale prispôsobená poloha pre spánok. Ak sa obávate, že matrace z peny sú príliš mäkké a vy obľubujete skôr tvrdšie typy matracov, nie je tomu úplne tak. Aj napriek tomu, že pena je mäkším materiálom, ktorý sa dokáže tlakom telu prispôsobiť, dajú sa zakúpiť i penové matrace, ktoré sú tvrdšie. Dokonca je možné zakúpiť aj taký penový matrac, ktorý je tvrdší v určitých oblastiach, čiže potom vie poskytnúť dobrú podporu napríklad pre hlavu, krk alebo chrbát. Okrem toho, tým že pena je tvorená malinkými bublinkami, dokáže cez ňu veľmi dobre prúdiť vzduch. To umožňuje penovému matracu dodať dávku vzdušnosti, takže sa bude odvetrávať. V matraci sa následne nebude zadržiavať pot, vlhkosť, baktérie, roztoče, prach či plesne. Vlastnosť odvetrávania tým pádom robí z penového matraca vhodnú alternatívu aj pre alergikov.