Výroba domáceho mydla


Existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť mydlo v pohodlí domova. Odlišovať sa môžu v materiály, ktorý sa používa vo výrobnom procese.
Spôsoby varenia mydla
·         Mydlo sa môže pripraviť zo základne, čiže z pripraveného priemyselného mydla. K tomu stačí zakúpiť mydlo, ktoré neobsahuje, alebo obsahuje iba malé množstvo prísad, vôní, farbív.

mýdlo

·         Pre začiatočníkov, ktorí robia mydlo doma – musíte si kúpiť priehľadný alebo matný  priemyselný mydlový základ bez farby a zápachu . Takýto základ sa dá zakúpiť v špecializovaných predajniach, z ktorých je veľa aj na internete.
·         Varenie mydla je od začiatku náročný proces, ktorý vyžaduje nielen zručnosť a skúsenosti ale aj základné znalosti chemických procesov. V takomto prípade budete musieť dávať pozor na agresívne alkalické látky a živočíšne alebo rastlinné tuky, ktoré sa v procese varenia zmydelňujú a premieňajú na mydlo.

malé mýdlo

Etapy výroby
·         Základňa je umiestnená do špeciálnej misky a roztavená dvoma spôsobmi: na sporáku alebo v mikrovlnnej rúre.
·         Pridávanie do roztavenej zmesi esencií (aromatické oleje, parfumy, vanilka, med, atď.)
·         Tónovanie základne. Tento krok je len na Vašej fantázií – samozrejme, všetko s mierou.
·         Pridávanie ostatných prísad. Môžu to byť rastlinné oleje, zložky na čistenie – mak, cukor, drvené bylinky, mletá káva a podobne.
·         Nalievanie do formičiek.
·         Extrakcia z formičiek.
S procesom výroby mydla stojí za to premýšľať o cene domáceho podnikania. Pozrime sa nato, s čím musíte rátať.

Pevné náklady:
·         Základná surovina na varenie mydla. Patrí sem: základ pre mydlo na varenie, esenciálne oleje, doplnky a zdravé prísady.
·         Jednorazové náklady (ich náklady sa postupne prevedú na konečný produkt):
·         Nástroje (nožnice, nôž, kefy, lyžička, drôt atď.)
·         Váha
·         Hrniec
·         Formy na nalievanie

kosmetika

Výnosy z podnikania vo výrobe mydla budú závisieť iba na majstrovi: a na tom, akej kvality bude pripravené mydlo, dizajn a reklama produktu.  Avšak už teraz je možné povedať, že na mnohých internetových veľtrhoch ľudia predávajú hotové mydlo za cenu: 50 gramový plátok – od 3eur za kus , 100 gramov – od 5 eur.