Unikli osobné informácie o viac ako 2,000 žurnalistoch

Pred pár dňami došlo k úniku citlivých osobných údajov viac ako 2,000 žurnalistov, ktorí sa zúčastnili videohernej akcie s názvom Electronic Entertainment Expo (E3) v Los Angeles v štáte Kalifornia. Tento únik si ako prvá všimla youtuberka Sofia Narwitz, ktorá na oficiálnej stránke Entertainment Software Association (ESA), našla voľne dostupný a stiahnuteľný súbor s menami, trvalými adresami, telefónnymi číslami a ďalšími informáciami týkajúcich sa novinárov, ktorí sa zúčastnili tohtoročnej E3.
 hlasování.jpg
Sofia Narwitz na túto skutočnosť ihneď upozornila administrátorov stránky, ktorí súbor stiahli. Je však neznáme, koľko ľudí si dovtedy stihlo daný súbor stiahnuť.
 
ESA v stanovisku tvrdí: „ESA bola upovedomená o úniku kontaktných informácií registrovaných novinárov zúčastňujúcich sa akcie E3. Akonáhle sme sa o tomto dozvedeli, senzitívne dáta sme stiahli a stránka je momentálne nedostupná. Je nám ľúto, čo sa stalo a robíme potrebné kroky k tomu, aby sa táto situácia už nikdy neopakovala.“
 
Je otázne, ako veľmi tento únik oslabí účasť novinárov na budúcoročnej E3 a či ESA dokáže obnoviť dôveru s novinármi.
 
Electornic Entertainment Expo
 
Je to videoherný event konajúci sa každoročne na začiatku júna v Los Angeles v štáte Kalifornia. Je to priestor pre herných vývojárov a vydavateľov prezentovať svoje hry prostredníctvom konferencií s hráčmi a investormi, interview s novinármi a herných demonštrácií.
 
Historicky prvá E3 sa konala v máji 1995 v Kongresovom centre v Los Angeles. Toto miesto bolo a je aj pre ďalšie roky jediným dejiskom tohto eventu, okrem rokov 1997 a 1998, kedy sa E3 dočasne presunula do Atlanty v štáte Georgia.selfie.jpg
 
Tohto roku sa na E3 ocitlo viac ako 66,000 návštevníkov. Milióny hráčov z celého sveta sledujú E3 prostredníctvom živých prenosov. Ďalšia E3 sa bude konať ako vždy o rok v júni na tom istom mieste.

Posted in Web