Svetlo v exteriéri

Každý deň, keď prídem domov z práce, rozčúli ma vždy jedna a tá istá vec. Otvorím bráničku a okamžite narazím plecom do steny. Potom sa vždy potknem o nejakú vec, ktorú zabudli na dvore moje deti. Poprípade sa pošmyknem na kosti, ktorú nechal uprostred trávnika môj pojašený pes. Viem, že si teraz mnohí z vás pomyslia, že by som mal so sebou nosiť baterku. Dokonca ju aj mám. No nemôžem si pomôcť, vždy ju v aute zabudnem. Každý deň si hovorím, že to už nie je normálne. Vnútri v dome máme toľko svetla, za ktoré by sa nemuselo hanbiť ani Las Vegas. Ale vonku? Vonku je tma ako v rohu.

barvy

Nie každé svetlo je prispôsobené na to, aby vydržalo dážď a sneh. Je málo vonkajších osvetlení, ktoré perfektne svietia, ale sú zároveň ekologické a úsporné. A aby som bol úprimný, práve to je niečo, na čom veľmi bazírujem. Takže som hľadal riešenia a moja manželka mi veľmi pomáhala. Asi ju už otravovalo, keď som každý večer po príchode z práce nadával. Ani sa jej vlastne nečudujem. Viem byť trochu cholerický.

Nakoniec sme spolu našli niečo, čo môžeme využiť nielen vonku, ale aj vnútri, do priestorov medzi schodami alebo jednoducho niekde, kde svetlo nedopadá a potrebujeme ho tam. Najlepším riešením pre nás boli led reflektory a bolo to to najlepšie, čo sme mohli kúpiť. Teraz sa mi už nemôže stať, že by som v tme zakopol, všetko vidím perfektne. A aby toho nebolo málo, počas letných dní môžeme všetci sedieť pohodlne vonku pod altánkom a vidíme na seba.

spirála

Musím povedať, že sa určite perfektne hodia ak k štýlu nášmu domu. Sú moderné, pôsobia na mňa aj na okolie veľmi vkusne a čo je najdôležitejšie, vytvoria presne taký efekt, aký som od nich očakával. Možno, že ich umiestnim po celom dome. Ale to mi už asi moja manželka neschváli. No za pokus predsa nič nedám, nie? Možno nakoniec povolí a ja si dám takéto osvetlenie do celého domu.

Posted in Nezařazené