Jeseň je plná farieb, preneste si z nej kúsok aj domov

Tekvice pôsobia čarovne samostatne, ale i s ostatnými jesennými plodmi. Vytvorte si jednoduché aranžmá a spojte tekvičky dokopy napríklad s farebnými listami, vetvičkami, steblami trávy, gaštanmi, orechmi, šípkami, šiškami alebo i kukuričným šúpolím.

Jeseň je plná farebnosti a neuveriteľných tvarov. Z tekvíc môžete vytvárať rôzne postavičky, či dokonca vázičky. Veľké tekvice z vašej záhrady môžete pomaľovať temperovými alebo akrylovými farbami. Nezabudnite ich najprv dobre očistiť a odmastiť a môžete sa pustiť do práce. Budete prekvapený, ako tekvica dokáže zniesť akýkoľvek výraz v tvári, môžete ich ozdobiť rôznymi strašidlami či inými rozprávkovými bytosťami. V tom vám radi pomôžu aj vaše deti. Určite.
okrasná dýně
Keďže sa blíži Sviatok všetkých svätých, nezabudnite ani na vyrezávané tekvice. Nemusí to byť len klasický strašidelný motív, môžete do nej vyrezať aj iné jesenné motívy ako rôzne listy alebo plody.

Majitelia domov si nimi môžu dekorovať svoje priedomia a vstup do domu, obyvateľom bytov spríjemní atmosféru menšia tekvicová dekorácia na stôl alebo do okien.
 vydlabaná dýně
Ak si chcete dopestovať veľké tekvice sami na záhrade, najvhodnejšie sú odrody: Yellowboys, Yellowgirls, Hokkaido, Jack be little, Baby boo, Vegetable spaghetti.
A z najznámejších kultivarov malých pestrofarebných tekvičiek si môžete zaobstarať semienka napríklad týchto odrôd : Tŕňová koruna, Bradavičnaté tekvičky, Sweet dumpling.
 
Tip na pestovanie ozdobných tekvíc
Spoľahnite sa, že úroda v našich podmienkach dosahuje naozaj vysokú úroveň. Z jednej rastlinky dokážete vyťažiť aj dvadsať plodov a niekedy i viac /záleží od odrody/. Pre svoju potrebu na výzdobu domácnosti či vlastnej záhradky stačí vysadiť dva – tri kusy z každého druhu. V Záhradkárskych potrebách dostanete kúpiť aj Mix semien, ktorý už v sebe obsahuje tie najkrajšie odrody.

Posted in Nezařazené