Strieborné šperky a doplnky

Drahé kovy ako je zlato a striebro sa od pradávna využívali ako platidlo a na výrobu rôznych predmetov, nábytku a v neposlednom rade hlavne šperkov. Kým zlaté šperky patria stále k tým cenovo vyšším kategóriám, strieborné šperky sú pomerne cenovo dostupnejšie. Vyberať si môžete spomedzi strieborných náušníc https://gameon.sk/sperky/strieborne-sperky/nausnice/245-235-233, náhrdelníkov, náramkov, príveskov, prsteňov, brošní, spôn a mnoho iných doplnkov. Nech už si vyberiete akýkoľvek z kategórie strieborných šperkov, zaručene nebudete ľutovať.

Strieborné šperky

Okrem toho, že si striebrom chcete urobiť vlastnú radosť, potešiť ním viete aj svojich blízkych. Strieborné šperky sú totiž ideálnym darom, keď chcete niekoho potešiť a vyjadriť mu svoju lásku. Napríklad tak môžete svoju manželku alebo priateľku obdarovať striebornými náušnicami, prípadne hociktorým iným strieborným šperkom. Veľmi populárne sú taktiež aj strieborné náramky, ku ktorým sa dajú zbierať prívesky zo striebra. Na všetky strieborné šperky, ale aj doplnky z iných drahých kovov, by ste si mali dávať pozor a dôkladne sa o nich starať. Tým, že súčasťou šperkov sú zväčša aj iné prvky vo forme minerálov, polodrahokamov, kryštálov a ďalších prvkov, treba dbať so starostlivosťou aj na nich.

Strieborné náušnice

Nie každý kov a drahý kameň zvládne kontakt s vlhkosťou, vodou a chemickými látkami, nachádzajúcimi sa v kozmetike. Z toho dôvodu je lepšie šperky pred akýmkoľvek úkonom, ktorý zahŕňa kontakt so spomenutými látkami, odložiť na bezpečné a suché miesto. Najlepšie urobíte, keď máte na jednotlivé šperky vyhradené zvlášť krabičky alebo šperkovnicu, ktorá poskytne dostatočnú ochranu aj pred prachom a inými nečistotami. Aby boli šperky odolnejšie, aplikujú sa na nich ďalšie vrstvy kovu a iných prvkov, akými je napríklad rhódiová vrstva, ktorá sa dáva na strieborné šperky. Tieto ochranné vrstvy potom ochraňujú šperky pred oxidáciou, zmenou farby a inými vplyvmi, ktoré im hrozia. Šperky sa však väčšinou aj po vzniknutému sfarbeniu alebo inej škode dajú vyčistiť a opraviť. Stačí, keď vyhľadáte odborníka, ktorý vám váš obľúbený kúsok pomôže vrátiť naspäť do pôvodného stavu.