Predaj hotových firiem

Ak sa vám naskytne jedinečná podnikateľská príležitosť alebo máte skvelý nápad, ktorým by ste vedeli vyplniť medzeru na trhu, nemali by ste príliš dlho váhať. K začatiu podnikania potrebujete však mať najprv založenú firmu, čo môže byť občas celkom zdĺhavý proces. Pokiaľ chcete tento proces urýchliť môžete sa obrátiť na sprostredkovateľov, ktorí sa zaoberajú predajom vopred pripravených firiem. Takéto firmy na predaj sú už založené a existujúce spoločnosti, ktorých majitelia sa ich však rozhodli predať alebo z iných dôvodov vzdať.

podpis dokumentácie

Niektoré firmy sú dokonca priamo vytvorené k tomu účelu, aby boli po svojom založení určené na predaj. Vďaka tomuto spôsobu dokážu sprostredkovatelia predaja uľahčiť kupujúcim a začínajúcim podnikateľom prvé kroky ich pôsobenia na trhu. Vopred pripravené spoločnosti často nájdete aj pod anglickým názvom Ready made. Toto označenie vyplýva z toho, že firmy sú zabezpečené a vytvorené tak, že po ich odkúpení je možné s nimi okamžite začať podnikať. Kupujúci je teda ušetrený o čas strávený navštevovaním úradov a ďalších inštitúcií, do ktorých je potrebné pri zakladaní firmy zájsť.

začínajúci podnikateľ

Po zakúpení sa teda nemusíte vôbec trápiť so žiadnymi dokumentmi a ďalším papierovaním. Okrem toho vás nemusí trápiť ani platenie základného imania či zapísanie do Obchodného registra. Firmy na predaj majú všetky takéto záležitosti už vopred vybavené. Takúto ready made spoločnosť je možné zakúpiť od niekoľko stoviek eur až po niekoľko tisíc eur, v závislosti od toho o aký typ firmy máte záujem. Cena následne zároveň pokrýva aj kompletné záležitosti, ktoré by mohli s prevodom firmy súvisieť. Sprostredkovateľ za vás vybaví aj prípadnú zmenu konateľa, spoločníka či obchodného názvu, novú adresu sídla, pridanie ďalších predmetov podnikania a iné záležitosti. Jediné čo sa od vás bude vyžadovať je podpísanie dokumentácie a potom už môžete pokojne aj behom niekoľkých hodín začať s realizovaním vašej podnikateľskej činnosti.