Prečo zainvestovať do nerezového zábradlia

Na balkóne, v podstate na takej väčšej terase, ktorá sa však nachádza na druhom poschodí nášho domu, sme si pred troma rokmi nechali namontovať zábradlie. Pred tým tam nebolo, pretože nebol čas ani peniaze, dom sa dostaval, no táto terasa ostala nedokončená. Pred spomínanými troma rokmi sme zaplatili pomerne veľké peniaze za drevené zábradlie.

Terasa na druhom poschodí domu s bielym zábradlím.jpg

Vyzeralo krásne a spĺňalo aj svoju praktickú funkciu, teda tú, aby z terasy nikto nespadol. Prvý rok bolo všetko v poriadku, no nasledujúce leto prišlo veľmi daždivé počasie. Zábradlie sme pravidelne natierali ochrannými nátermi a aj lakovali, no nakoniec nepomohlo nič. Museli sme ho dať dole, pretože hrozilo, že niekomu spadne na hlavu. Aj nám sa zdalo, že po takto krátkej dobe nemôže byť drevo v tak hroznom stave. Bohužiaľ sa to stalo. Je pravdou, že pršalo bez prestávky asi dva týždne a do toho bolo naozaj chladno. Jednoducho ideálne počasie pre plesne.

No a teraz k tomu, ako sme zábradlie vyriešili následne a ako by ste to mali vyriešiť aj vy. Nikomu nič nenútim, no za mňa musím povedať, že toto riešenie je veľmi dobré. Nebudem to naťahovať, na terasu sme si nechali namontovať nerezové zábradlie http://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/. Nerezová oceľ je trošku široký pojem. Poznáme totiž viacero typov tejto ocele. Základom je to, aby daná zliatina v sebe obsahovala chróm, ten totiž pri kontakte s kyslíkom vytvára na povrchu tohto materiálu akúsi ochrannú vrstvu.

Modrý dom na druhom poschodí modrého domu s oceľovým zábradlím.jpg

To vám hovorím preto, aby ste sa nenechali obalamutiť. Nerezová oceľ je pomerne drahý materiál, takže ak narazíte na podozrivo lacné zábradlie, overte si tieto skutočnosti. No a na záver len ešte raz pripomeniem, že nerezové zábradlie žije dodnes, a preto ho odporúčam i vám. Nie sú s ním žiadne starosti a životnosť je samozrejme obdivuhodná. Dajte si však pozor na jednu maličkosť. Nikdy zábradlie neprikrývajte na dlhú dobu. Nesušte na ňom napríklad mokré deky. Ak totiž nerez nemá kontakt s kyslíkom, začne hrdzavieť tak, ako akýkoľvek iný materiál.