Ja zberateľ

Starožitníctvo

Starožitníctvo je perfektný koníček pre milovníkov histórie, ale nie len pre nich. Nájdite niečo, čo vás zaujme, čo prejaví a vznieti vašu vášeň! Môže to byť nábytok, autá, zbrane, umenie, šperky, mince, sošky možnosti sú naozaj nekonečné. Čokoľvek sa rozhodnete zbierať, spravte si výskum, prečítajte pár kníh, naučte sa svojom koníčku všetko do posledného detailu a získajte tie najlepšie kúsky, ktoré nájdete.staré knihy.jpg
Zbieranie mincí
Áno môžeme povedať, že zbieranie starých mincí je jedna z odnoží starožitníctva. Avšak mince môžeme zbierať aj tie dnešné, je veľa výročných mincí a verte, taká zbierka stojí za to. Ak chcete byť dôkladný a pozorný, zbieranie mincí je solídny spôsob, ako sa sústrediť. Ak sa pokúsite získať posledný najcennejší kúsok do vašej zbierky, môže vás zamestnávať celé roky. Zbieranie mincí je zážitok na celý život.
 
Zber známok
Pre každého, kto má radi históriu. Známky často rozprávajú príbehy o krajinách, z ktorých pochádzajú. Možno sa vám páčia známky kráľovnej Viktórie, ktoré rozprávajú príbeh Spojeného kráľovstva Veľkej Británie na konci 18. storočia, alebo možno máte radšej známky zo 60. Rokov už zaniknutého Sovietskeho zväzu. Nájdite obdobie alebo miesto, ktoré máte radi, a zbierajte známky. Získate tak nemalé poznanie o ľuďoch a krajinách, odkiaľ známky pochádzajú.staré auto.jpg
Zbierka historických odevov
Ďalším skvelým spôsobom, ako spoznať určitú historickú éru alebo miesto. Je práve zbierka odevov, ktorá vás naučí o ich látkach, šití a spôsoboch života. Poznať oblečenie ľudí, vám o nich prezradí veľmi veľa. Vyskúšajte a uvidíte, čo všetko sa môžete naučiť z jednoduchého odevu.
Starožitný zber automobilov
Autá sú úžasné a staré autá ešte viac. Tento koníček vyžaduje nemalé finančné prostriedky, ale môžete to brať zároveň ako investíciu do budúcna. Skúste si zhromaždiť, pár starých kusov, načítajte si o nich čo najviac, nech viete, čo sa oplatí kúpiť. Autá sú hmatateľným symbolom ľudskej spoločnosti, pretože ukazujú ľudský štýl.