Nedostali ste to, na čo máte nárok? Nenechajte to len tak

Ak váš let meškal viac ako tri hodiny, môžete leteckú spoločnosť žiadať o finančnú kompenzáciu. žiadať by ste o ňu, respektíve, určite mali, pretože na ňu máte riadny nárok. Hodiny navyše strávené na letisku, neskorý príchod na dovolenku alebo na pracovné stretnutie, pritom určite nie je ničím príjemným a nie raz môžete naozaj prísť o časť svojich financií. Veď si to premietnite. Keď čakáte na letisku, potrebujete sa minimálne najesť a napiť. Pri neskorom príchode do cieľovej destinácie nemusíte stihnúť vlak či iný dopravný prostriedok, ktorý vás mal odviesť k hotelu, takže si budete musieť vyriešiť za náhradný odvoz. No a to sú len dva príklady, pri ktorých budete musieť siahnuť hlboko do vrecka. Preto sa určite nenechajte odbiť a za svojim finančným odškodným choďte hlava – nehlava.

Ľudia fotia lietadlo vo vzduchu.jpg

Nenechajte sa odbiť leteckou spoločnosťou

Bohužiaľ nie každá letecká spoločnosť bude chcieť vaše odškodné vyplatiť bez akýchkoľvek problémov. Spoločnosti potrebujú zarábať a je teda logické, že sa budú brániť zubami nechtami. Pokiaľ však zistíte, že boli naplnené všetky podmienky, na základe ktorých máte na peniaze nárok, nenechajte sa určite odbiť. Dôkazom, že sa oplatí bojovať za svoje je aj spor Air France vs. ClaimCloud, pri ktorom bola klientovi pôvodne vyplatená len polovica jeho kompenzácie.

Ak neviete ako na to, oslovte firmu, ktoré kompenzácie rieši. Verte, že takto máte omnoho vyššiu istotu, že svoje peniaze aj reálne uvidíte.

Dve lietadlá a nákladné auto na letisku v noci.jpg

Čo s i pri meškaní všímať?

Ak sa na letisku dozviete, že váš let bude meškať, mali by ste si zistiť a všímať niekoľko vecí. Ak budete chcieť kompenzáciu riešiť dodatočne, je totiž dobré, ak budete mať nejaké tie esá v rukáve. Hovoríme napríklad o fotografiách tabúľ s časom meškania, samotné letenky a aj informácie o meškaní na palube lietadla. Zaznamenajte a odložte jednoducho všetko, čo vám môže pomôcť získať vaše peniaze.