Nastupujúce problémy s erekciou a pár informácií na danú tému

Najmä u mužov v strednom veku sa môžu prakticky nečakane dostaviť začínajúce problémy s erekciou, ktoré sa môžu začať opakovať pravidelnejšie. Rizikový vek je nad 40 rokov, avšak v niektorých prípadoch sa erektilná dysfunkcia dostaví aj skôr. Samozrejme občas sa stane, že je človek unavený, nemôže sa sústrediť,… a skrátka nie vždy sme 100% „k dispozícii“, no o erektilnej dysfunkcii vravíme v prípade, ak toto zlyhanie začína mať pravidelnejší interval a to po dobu 6 mesiacov, respektíve pol roka.Vystrašený pohľad, muž v čiapke.jpg
Príčinou môžu byť skutočne rôzne faktory, u mužov v strednom veku je to pribúdajúci vek alebo organické faktory vplyvom niektorého z civilizačných ochorení (vysoká hladina cholesterolu, vysoký krvný tlak, nadváha, problémy s cievami a srdcom), u mladších mužov to dokážu byť psychologické faktory (pravidelný stres, nízke libido,…), prípadne genetické (dedičné) vlastnosti.
Príčinu ale treba hľadať aj v nezdravom životnom štýle, kde dominuje nedostatok pohybu, časté sedenie, nedostatok spánku, nezdravý jedálniček, cigarety, nočný život,… v mnohých prípadoch je doporučené tráviť viac času na čerstvom vzduchu, takisto skúsiť posilňovať (zvýšiť hladinu testosterónu) a snažiť sa odbúrať aj faktory spojené s nespavosťou či ľahkými povolenými (alebo nelegálnymi) drogami. Značnou príčinou vedia byť aj vedľajšie následky užívania tlmivých liekov, predovšetkým antidepresív.Cigaretový dym.jpg
Niektoré zo všeobecných príčin by sme teda poznali, avšak rovnako dôležité je spoznať aj riešenia. Samozrejme na každého z nás môže platiť niečo špecifickejšie, no skúsime si predstaviť pomerne známe spôsoby skvalitnenia erekcie.
Tablety s obsahom funkčnej látky sildenafilakými sú viagra alebo cobra sú pomerne známym riešením. Niektoré sú viazané na lekársky predpis, pričom návšteva lekára je v tomto prípade doporučená, niektoré generiká sa zasa dajú kúpiť priamo z internetu.
Zmena životosprávydokáže byť takisto faktorom úspešnej liečby, avšak známe sú aj rýchle chirurgické zákroky.
Príčinou erektilnej dysfunkcie môže byť aj vážnejšie organické ochorenie a jeho identifikácia, respektíve liečba odstráni nielen problémy s erekciou, ale aj s ostatnými prvkami vášho zdravia.