Huawei hovorí, že sankcie im znížia príjmy o 30 miliárd dolárov

V apríli Huawei oznámil 39-percentný nárast výnosov v prvom štvrťroku, napriek úsiliu od USA odradiť spojenectvo s obchodovaním s firmou. Spoločnosť však teraz očakáva, že ich tržby v tomto roku klesnú na 100 miliárd USD zo 107 miliárd USD v minulom roku.

huawei.jpg

Ren Zhengfei obvinil americké rozhodnutie pridať Čínskeho giganta do zoznamu firiem, ktoré sú v podstate zakázané kupovať americkú technológiu, vrátane softvéru a mikročipov, ktoré gigant používa na budovanie svojich smartfónov a infraštruktúrnych zariadení. Zákazky budú stať firmy okolo tridsať miliárd dolárov v tomto roku a nasledujúcom roku. Ren povedal prostredníctvom prekladateľa na diskusii, na ktorej sa zúčastnili aj americký investor a spisovateľ George Gilder a zakladateľ spoločnosti MIT Media Lab. Potvrdili tiež správu od Bloomberg, že predaj telefónov Huawei v zahraničí za posledný mesiac kleslo o 40 percent.
Zhengfei povedal, že je prekvapený závažnosťou US akcií a v priebehu nasledujúcich dvoch rokov Huawei zvýši využívanie vlastných čipov a technológií. Ale stále chcú, aby spoločnosť používal US technológiu, ak je to možné. Gilder a Negroponte označili NA obmedzenia na rotu za chybu. „Môj záujem je otvorená informácia, otvorená veda,“ povedal Negroponte. „Ceníme si vedomosti. Jediný spôsob, ako to funguje, je, ak sú ľudia na začiatku otvorení a môžeme stávať na sebe“.

mobilní telefon.jpg

Na otázku, ako cenzúra v Číne ovplyvňuje otvorenú výmenu informácií medzi Cn a inými krajinami, povedal Negroponte, že „Čína sa musí zmeniť“ a umožniť Googlu ponúkať služby v krajine.
Zahraničné roty tiež pociťujú obmedzovanie predaja s Cn technologickým gigantom. Podľa Cn giganta sa minulý rok vynaložila na zahraničné technológie okolo 11 miliárd dolárov. Chipmaker Broadcom očakáva, že obmedzenia znížia v tomto roku svoje príjmy o 2 bilióny.