Čomu sa vyvarovať pri predčasnom starnutí pleti?

Nadmerná spotreba cukru
Predovšetkým biely spracovaný cukor (kľúčová zložka väčšiny dezertov a čokolády) je veľmi škodlivý nielen pre vašu pokožku, ale pre všetky vaše vnútorné orgány. Pokiaľ ide o kožu, konzumácia prebytočného cukru vedie k tomu, že molekuly sa pripoja ku kolagénu prítomnému vo vašej pokožke. Tento proces sa označuje ako glykácia, čo spôsobuje úplné poškodenie kolagénu. Výsledok? Nudná, vráskavá, bledá pokožka.

starší žena

Nedostatok spánku
Keď vynecháte spánok, zmení sa celková úroveň vlhkosti pokožky. Berte spánok ako palivo pre vaše telo, myseľ a pokožku, rovnako ako jedlo. Nedostatok spánku ju zbaví svojej prirodzenej výživy. Tiež znižuje hladinu pH vašej pokožky, ktorá spôsobuje, že sa zdá bledá a menej žiarivá. Nie nadarmo sa hovorí, že spíme do krásy.

Žiadna fyzická aktivita
Akékoľvek množstvo cvičenia môže pomôcť spomaliť proces starnutia, pretože spomaľuje starnutie vašich buniek. Znižuje tiež zápal v pokožke, ktorý ide ruka v ruke so starnutím. Na začiatok pokojne stačia pravidelné prechádzky.

Pokožka nie je dostatočne hydratovaná
Pre správne fungovanie vášho tela je nesmierne dôležité piť veľa vody. Hydratácia zvyšuje vlhkosť vo vašom tele a pomáha orgánom (vrátane pokožky na celom tele) normálne fungovať bez akýchkoľvek komplikácií. Nedostatočný prínos tekutín vysušuje pokožku a spôsobuje  jej vrásky.

Nezahŕňanie potravín zvyšujúcich kolagén
Existujú niektoré potraviny, ktoré sú krmivom pre urýchlenie tvorby kolagénu vo vašej pokožke. Znižujú rozklad kolagénu, pomáhajú obnovovať bunky pokožky a tiež zvyšujú jej produkciu. Tieto super potraviny sú zodpovedné za všetku pružnosť, ktorú vaša pleť má. Nezabudnite zahrnúť tieto potraviny zvyšujúce kolagén vo svojej strave v boji proti predčasnému starnutiu.

voda

Neinvestovanie do produktov proti starnutiu
Je to krok, ktorý mladé ženy preskakujú, pretože si myslia, že krémy proti starnutiu sú pre ženy od 35 rokov. Žiaľ, mýlia sa. S druhom životného štýlu, ktorý vedieme, sa prejavujú príznaky starnutia v ranom veku 25-26 rokov a odvtedy by sa o pokožku malo starať.