Čo robiť s deťmi, aby sa nenudili?

Dnešný svet je celkom hore nohami. Všetci sa ženú za prácou a za peniazmi, pritom tradičné rodinné hodnoty sa vyparili. Predovšetkým niektorí rodičia ne nedbajú. Ženú sa za prácou a s prepáčením kašlú na svoje deti. Myslia si, že to odčinia tým, že kúpia za zarobené peniaze drahú hračku. Takto nefunguje. Ak sa rodičia poriadne nevenujú deťom a flákajú ich výchovu, potom tak aj tie deti vyzerajú. Sú nevychované, drzé, flákajú školu a podobne. Niektoré deti si túto pozornosť, ktorú im rodičia nedávajú vynucujú umelo. Nemá ich kto usmerňovať, preto prepadávajú alkoholu, cigaretám a čo je najsmutnejšie – aj drogám. Deti, ktoré nevyrastali v poriadnej rodine ju nevedia ani potom neskôr vytvoriť. Preto sa venujte svojím deťom a darujte im zábavu.

rodina

Ako zabaviť vaše dieťa, aby sa nenudilo?
Ak máte malé deti tak viete, ak veľké, tak si spomeniete. Malé deti do tých 5 rokov sa dokážu zahrať naozaj s čímkoľvek. Zaujme ich obyčajná smietka na zemi, či rolička toaletného papiera.

Domáce práce zábavou!
Malé deti často opakujú po rodičoch, preto vyskúšajte pri zametaní podlahy zapájať aj vaše dieťa. Rovnako môžete s ním utierať prach, či skladať veci. Ak aj chcete kúpiť dieťaťu hračku, môžete siahnuť po detských žehličkách, pračkách, kuchynkách. Ukážte vášmu dieťaťu, ako to robíte vy s reálnymi vecami a potom vysvetlite dieťaťu, že rovnako to môže robiť aj ono. Takto to dieťa aj učíte poriadku a čistote. Rovnako aj k láske k upratovaniu.

sourozenci

Zoberte ich športovať.
Pri tomto bode a aj pri predchádzajúcom platí, že vždy treba začať od seba. Ak chcete aby vaše dieťa športovalo, začnite s ním aj vy. Deti opakujú po vás a ak ich budete od malička viesť k pohybu, budú ho mať radi do konca života. Rovnako tým aj pomôžete sami sebe. Naučte ho bicyklovať – je to základná fyzická vedomosť, ktorú by mal mať každý človek, čím skôr ho to naučíte, tým lepšie. Rovnako môžete sním chodiť v zime na klzisko sa korčuľovať, lyžovať či bežkovať. V lete zas chodiť behať, hrať futbal a chodiť sa bicyklovať.