Ako zatočiť so svokrou a udržať si dokonalé manželstvo?

Váš manžel môže byť úplne zlatíčko, ktoré by pre vás urobilo prvé posledné. Jeden človek však stále nepochopil, čo také manželstvo znamená a najmä, že je to spojenie dvoch ľudí vo zväzku lásky. Samozrejme, nie každý muž má matku, ktorá by sa ho držala ako kliešťa. Existujú aj uvedomelé matky, ktoré sa tešia z toho, že ich syn sa šťastne oženil a radostne očakávajú vnúčatká. Sú však aj také, ktoré sa nevedia zmieriť s predstavou toho, že už nebudú mať svojho syna doma a on sa bude primárne venovať svojej manželke.

svatba.jpg

Ak ste sa aj vy ocitli v takejto situácií, kedy ste s človekom, ktorého milujete, ale zo strany jeho matky – vašej svokry cítite nepriateľstvo, stále sa s tým dá niečo robiť. Možno sa zo začiatku tvárila milo a priateľsky a teraz prichádzate na to, že to celé bola falošná pretvárka. Vidíte, ako vášmu manželovi volá, píše mu správy, neustále ho kontroluje a volá k sebe na obed. Jeho – bez vás. Ak sa vám zdá, že niečo nie je v poriadku, zdá sa vám dobre. Takéto správanie nemôžete tolerovať.
Vrchol prichádza vtedy, keď v spoločných chvíľach s vašim manželom a jeho matkou vás ona zhadzuje, kritizuje to, čo ste navarili, kritizuje váš byt a vkus, a nevie na vás oceniť ani jedinú vec. Pokiaľ sa vás váš manžel vždy zastane a obháji vás, je to v poriadku. Ak nie, mali by ste to predebatovať s vašim manželom, samozrejme, osamote. Je pochopiteľné, že chcete s matkou vášho manžela vychádzať, vedieť sa s ňou úprimne porozprávať a občas ju dokonca poprosiť o radu, či už o kulinársku, alebo radu do manželstva.

láska.jpg

Nechcete predsa s vašou svokrou súperiť po celý život. Skúste robiť malé kroky, ktorými ju presvedčíte, že nie ste nepriateľ a že to s jej synom myslite naozaj len dobre. Posnažiť sa však musí aj váš manžel, aby matke ukázal, že už nie je malé dieťa a ženu, ktorú si zobral za manželku, naozaj miluje. Zmierniť sa to môže príchodom vnúčat, ktoré svokru, teda svoju starú mamu môžu obmäkčiť. Stále si však dávajte pozor, aby sa vám kvôli matke svojho drahého manžela nerozpadlo manželstvo.

Posted in Web