Ako má vyzerať moderná kuchyňa roku 2018?


Moderná kuchyňa je „čistá“ v svojej jednoduchosti. Napríklad také dvierka. Tvar a konštrukcia dvierok sa pýšia rovnými líniami a geometrickou strohosťou. Povrch dvierok je vždy hladký a ak sú zložené z viacerých častí, sú na seba vždy kolmé. Nikdy neopúšťajú pravouhlé tvary. Praktické zásuvky s plnovýsuvom sú absolútne prehľadné a umožňujú jednoduchú manipuláciu. Vrchné skrinky nie sú v modernej kuchyni zbytočne vysoké, a to z toho dôvodu, aby boli naplno využiteľné. Otvárajú sa pomocou výklopných systémov, čo nám umožňuje variť neobmedzene aj pri otvorených dvierkach. Vďaka tomuto sa predchádza aj rôznym nehodám. Aby jednoduché dvierka nepôsobili strohým dojmom je obľúbené použitie farebného akcentu. Je možné to zrealizovať vo forme farebného regála alebo kontrastujúceho zadného panelu.

kuchyň

Nenájdete tu žiadne úchytky. Čistú líniu podporuje stále obľúbenejší „push“ systém. Dvierka pri jeho použití stačí zatlačiť a následne sa otvoria samy. Ak chcete predsa len úchytky, je možné ich zapustiť priamo do dvierok, vďaka čomu vytvoria kompaktný a harmonicky pôsobiaci celok vašej novej kuchyne.
Veľmi dôležitý prvok pri moderných kuchyniach je osvetlenie. Stálou klasikou pri minimalistiky poňatých kuchyniach je LED osvetlenie. Bodové svetielka je možné zabudovať do vnútorných priestorov skriniek. Môžete tiež podsvietiť soklovú časť a pracovnú dosku. Plusom tohto osvetlenia je dlhá životnosť a nízka spotreba.

jídelna

Prepojte si kuchyňu s obývačkou!
 

Otvorená denná časť, ktorá prepája kuchyňu s jedálňou a obývacou izbouje v moderných domoch a bytoch mimoriadne populárne riešenie. Vznikne tak jeden rozľahlý, zladený priestor, pričom hranicu medzi kuchyňou a obývacou izbou možno opticky vymedziť štýlovým a praktickým kuchynským ostrovom. Ostrovček v strede kuchyne rozširuje pracovnú plochu a je možné ho využiť aj na stolovanie.