Nechajte svoje schodisko vyniknúť vďaka nerezovému zábradliu.

Zábradlie už dávno neplní len svoju základnú a pôvodnú funkciu, akou je opora a bezpečnosť pri použití schodov. Schodisko samotné je spolu so zábradlím vhodný prvok, ktorý umožňuje doplniť celkový vzhľad miestnosti. Závisí od toho, kde konkrétne a na akom mieste máte schodisko umiestnené, môže dokonca udávať aj hlavný smer dizajnu predsiene haly, či obývačky. Výstavba schodiska a taktiež zábradlia musí samozrejme zodpovedať určitým technickým normám, ktoré je nevyhnutné dodržať pre zachovanie bezpečnosti. Výška zábradlia, medzery v zábradlí, či výška schodov a ich sklon podliehajú presne stanoveným pravidlám.

Schody

V čom máme však my sami voľný priestor na slobodnú sebarealizáciu, je napríklad výber dizajnu schodiska alebo tiež jeho materiálu a samozrejme aj výber materiálu a dizajnu zábradlia. Všetko by malo v ideálnom prípade spolu ladiť. V poslednej dobe čoraz častejšie nachádzame nielen v obchodných centrách, administratívnych budovách, ale aj v bežných domácnostiach schodisko s nerezovým zábradlím. Nerez alebo nehrdzavejúca oceľ sa teší obľube v rôznych oblastiach, či už sú to nerezové hrnce, príbory, kúpeľňové doplnky a iné vybavenie do domácnosti. Nehrdzavejúca oceľ ma totiž výborné vlastnosti čo sa týka odolnosti a zároveň pôsobí luxusne. Preto sa hodí do akejkoľvek miestnosti, ktorá je zariadená v minimalistickom štýle, alebo naopak ak je potrebné rozbiť prekombinovaný priestor niečím jednoduchším.

Zabradlie

Zároveň v kombinácii so sklom nerezové zábradlie vynikne dokonale. Taktiež ak sa nerezové zábradlie skombinuje s drevom. Spojenie chladného kovu s hrejivým prírodným materiálom drevom, vytvára harmonickú atmosféru. Ďalšou pridanou hodnotou nerezového zábradlia je jeho nadčasovosť a odolnosť. Na rozdiel od iných typov materiálov nemení svoj tvar, štruktúru, nepodlieha korózií, ani poveternostným vplyvom. Takže ho môžete s kľudom umiestniť aj do exteriéru – na balkón, terasu, či vonkajšie schodisko.

Posted in Nezařazené