Moderné materiály sa využívaú aj pri výrobe matracov

Rýchlo robíme všetko, jeme, pracujeme či nakupujeme, na nič nemáme čas a mnoho činností ani nevyskúšame, pretože niet kedy. Nie vždy je to OK, existujú totiž situácie, ktoré si vyžadujú, aby sme im venovali dostatok času a sústredili sa na to podstatné ako napríklad výber správneho matraca na pokojný a kvalitný spánok. A ten vhodný si musíme vyskúšať z viacerých strán, aby sme sa uistili, že je ortopedický a zdravotne nám vyhovuje.

Kvalitu hrubého matraca poznali už naši predkovia

Najväčšou chybou je nákup matraca cez eshop, pri ktorom si nemôžete tovar ani chytiť a ani vyskúšať. Jeho nedostatky tak zistíte až potom, keď si naňho doma ľahnete. Výrobcovia preto vychádzajú zákazníkom v ústrety a zriadili podnikové predajne, kde si ich dynamic môže každý záujemca aj vyskúšať. Svoje požiadavky pritom môže prekonzultovať s odborným personálom predajne, ktorý každému poradí a pomôže. Ako základ by ste mali položiť niekoľko otázok, napríklad či ste na niektoré materiály alergický, či matrac potrebujete zo zdravotných dôvodov, aký typ človeka ste, aktívny alebo nie, typ postele akú máte doma, či bývate v rodinnom dome alebo v byte, ako zvyknete spať, na chrbte či na boku alebo na bruchu a podobne.

Aj matrac má mať správnu skladbu

Po zodpovedaní na tieto otázky je vhodné si vybratý matrac aj vyskúšať, ľahnite si naňho v šatách, ktoré sa podobajú pyžamu, potrebný bude aj vankúš, polohu zaujmite takú ako zvyknete spať, venujte pozornosť výške a dĺžke matraca, či vám vyhovuje a stačí. Materiály a typ matraca je takisto dôležitý. Z mnohých si vyskúšajte napríklad DYNAMIC, ktorý je kombináciou latexu a gumokokosu, s hrúbkou do 16cm, s označením tvrdosti H3 a H4. Matrac má nosnosť do 120kg a nutné je umiestniť ho na lamelový rošt, ktorý tvorí 28 lamiel. Pri výbere ortopedického matraca treba mať na zreteli viacero jeho vlastností, ktoré majú vplyv na funkčnosť a kvalitu výrobku a zároveň si treba overiť aj výrobcu matraca, pretože ten môže byť zárukou, že sa vám bude na ňom dobre spať.