Lacné mobilné domy (nielen) na bývanie

Pri tematike takzvaných mobilných domov ešte možno niektorí našinci nebudú vedieť, čo si pod týmto vlastne majú predstaviť. Pretože ide o trend, ktorý sa u nás stal známejším až behom posledných pár rokov. V stručnosti ide o možnosť získať a následne využívať flexibilné priestory za prijateľnú cenu.

Alternatívne priestory v podobe mobilných domov už majú svojich fanúšikov, možno odporcov a potom tých, ktorí o nich teraz počujú prvýkrát. Skúsme sa preto najskôr zamerať na tých odporcov a teda na možné pochyby o takomto riešení.

Park z mobilných domov

Tie pochybnosti pramenia hlavne z domnienky, že mobilný dom je náhradou klasického rodinného domu a respektíve že sa s týmto porovnáva. Trh nám ponúka varianty mobilných domov, v ktorých sa dá bývať celoročne- sú k tomu vybavené a spadajú v tomto odvetví do najvyššej cenovej kategórie. Popravde sa ale častejšie stretávame s cenovo prístupnejšími mobilnými domami- ktoré sú populárnejšie a využívajú sa skôr sezónne, prípadne k iným účelom, než ku klasickému bývaniu.

Z pohľadu, že sa využijú napríklad ako také sezónne rekreačné sídlo. Priestory, kam si budete môcť ísť oddýchnuť od ruchu mesta či každodenného stereotypu. A mobilný v tomto prípade znamená, že domček sa dá na dohodnuté miesto doviezť. Je už zhotovený a môžete ho získať bez čakania.

Tiež ide o zaujímavú možnosť v prípade, ak hľadáte priestory na prácu alebo podnikanie. Na prácu v spojitosti zariadeného home officu a na podnikanie napríklad v spojitosti s tým, že z týchto priestorov zhotovíte útulnú kaviareň.

Rekreačný domček

Prednosti mobilných domov

Nie sú viazané na to, aby sa postavili a zostali stáť na jednom pozemku. Sú už postavené a po dohode sa privezú novému majiteľovi na dohodnuté miesto. A keď sa náhodou po čase rozhodnete zmeniť lokál, dom môžete odviezť so sebou.

Oproti klasickým rodinným domom či budovám majú výrazne priaznivejšie ceny.