Éterické oleje pre zdravie

.

Za https://www.keyoka.sk/prirodny-lampovy-olej môžeme považovať éterický olej alebo silicu. Je to olej extrahovaný z rastliny. Spôsob získavania oleja je väčšinou destilácia vodnou parou. V žiadnom prípade to nie je vonný olej, ktorý má iba vôňu danej rastliny alebo drievka… Je vytvorená umelo, chemicky a nemá účinky éterického oleja. Preto sa pri nákupe neulakomte na lacnejšie náhrady silíc. Tie sú použiteľné iba na prevoňanie miestnosti vonnou lampou a dokonca ani to nie je celkom dobrý nápad, lebo uvoľnené zložky vonného oleja môžu byť škodlivé.

olej


Preto si vždy pri kúpe skontrolujte, či kupujete 100% prírodný produkt.

Éterické oleje majú rôzne účinky na naše telo. Niektoré sa môžu užívať aj vnútorne, iné sú vhodné iba na vonkajšie použitie. Je dobré sa pred použitím poradiť s odborníkom, aby sme si nespôsobili zdravotné problémy.

Tri univerzálne éterické oleje, ktoré sa oplatí mať vo svojej domácnosti sú levanduľový, tea tree (čajovníkový) a tymianový olej.


LEVANDUĽOVÝ – pomáha pri nervovom vypätí, strese, nespavosti, migréne. Môžete si napríklad pomocou neho urobiť voňavý kúpeľ alebo si ním pomasírovať spánky.

TEA TREE – pomáha pri liečbe akné, pri ošetrovaní raniek, pri poštípaní rôznym hmyzom. Alebo aj na dezinfekciu do pracieho prášku.

TYMIANOVÝ – pomôže ako prvá pomoc alebo prevencia pri vírusových a bakteriálnych infekciách, pri kašli, prechladnutí, pri chorobách dýchacích ciest. Takže keď na vás niečo lezie, tak treba siahnuť po tymiane vo forme naparovania alebo inhalácie z vonnej lampy.

.


Mnohé oleje majú široké využitie aj v kozmetike. Majú blahodarný účinok na pokožku. Či už pri liečení ekzémov, dennej ochrane pleti alebo napomáhajú spomaliť starnutie pleti. Preto sa pridávajú do krémov a iných kozmetických výrobkov.

levandule


Môžete ich využiť pri masáži, odpudíte nimi hmyz pri pohybe v prírode, pohlcujú pachy, navodzujú pohodovú atmosféru.

Nikdy nepoužívajte vysoké koncentrácie a vždy si pozorne naštudujte účinky daného éterického oleja.

Éterické oleje pre zdravie
4.4 (88%)10
.