Bermudský trojuhlník

Záhadu, ktorú nevieme rozlúsknuť alebo záhadu, ktorej riešenie sa dosiaľ nenašlo je naozaj fascinujúce. Láka nás to a neustále musíme nad tým rozmýšľať ako je to možné, že sa niečo také vôbec môže stať. Takouto záhadou je aj oblasť zvaná bermudský trojuholník. O tejto oblasti sa napísalo veľa kníh, veľa vedcov ju skúmalo a takisto sa natočilo zopár dokumentov a filmov. No nikto nevie, čo sa tam naozaj deje. Prečo sa záhadne strácajú ľudia, lode a lietadlá, ktoré už potom nikto nikdy nenájde.

trojúhelník.jpg

Výbornou knihou s touto tematikou je kniha BERMUDSKÝ TROJUHOLNÍK OD CHARLESA BERLITZA. Hoci je staršieho dáta, informácie v nej sú overené a pútavo napísané. Niektoré odseky je síce potrebné prečítať viac krát, aby ste si uvedomili súvislosti, ale tak to už býva pri náučných knihách takéhoto charakteru. Čítanie viac krát je potrebné, aby ste si aj zapamätali informácie, ktoré sa dočítate, nielen sa čudovali priamo v tej chvíli, ale aj pamätali ďalej. Kniha vyšla v roku 1974, takže informácie siahajú len do tohto roku, ale myslím, že keď sa o bermudský trojuholník zaujímate, tak si nájdete aj pokračovanie. Na začiatok plne stačí táto základná výbava v podobe tejto malej knižky

maledivy.jpg

V knihe je výborné popísané ako sa vlastne táto záhada vynorila, o tom, že lode a lietadlá sa tam strácali už predtým, ale na svetlo sveta sa to dostala až určitou udalosťou, ktorá zatriasla svetom. Kniha je síca obsiahla, má vyše dvesto strán, ale číta sa pomerne ľahko a rýchlo. Čitateľ, ktorého táto téma zaujíma ju zhltne celkom rýchlo, pretože sa dočíta o záhadných udalostiach a má chuť čítať a čudovať sa ďalej a viac. Predpokladám, že priemerný nadšený čitateľ ju zhltne za víkend. Je to naozaj téma, o ktorej sa dá rozprávať s priateľmi pri rôznych posedeniach alebo len tak zahovoriť s niekým, s kým sa nemáte o čom rozprávať.