Stvorené pre výkon, také sú hliníkové disky ATS

Píše sa rok 1960 a v nemeckom Bad Dürkheime zakladá Günter Schmid firmu Auto Technisches Spezialzuberhör, teda ATS. Voľne by sa dal jej názov preložiť ako “Špeciálne technické príslušenstvo pre auto”. Pán Schmid si vtedy, zrejme ani len v najdivokejších snoch, nedokázal predstaviť aká prelomová a úspešná jeho firma bude. V sedemdesiatych rokoch práve spoločnosť ATS prišla s revolučnou metódou nízkotlakového liatia. Dnes je to už bežná metóda používaná mnohými výrobcami. Ale v roku 1970 boli práve ATS prví a jediní. Vďaka kvalitnej výrobe, ocenenej aj mnohými certifikátmi, sa značka nebojí poskytnúť na mnohé zo svojich diskov až 5 ročnú záruku!

Crosslight

Vtipná slovná hračka, ktorú si ATS zvolilo ako svoje motto, “Nothing beATS your performance” je v tomto prípade úplne presná. Značka má skúsenosti z pretekov Formula 1 ( v rokoch 1977 – 1984). Dnes sa zameriava v rámci motošportu na DTM. Kúpou diskov ATS si teda kupujete špičkový produkt, ktorý miluje výkon a silné auto. Nebojí sa výzvy v podobe pretekov od semafóru k semafóru, ale ani zákrut.

Auvora

Ponuka diskov ATS je dnes rozdelená do dvoch kategórií. Môžete si vybrať Design line alebo Performance line.

Pre pravých milovníkov športovej jazdy je vhodná Performance line. Už názvy jednotlivých modelových radov to jasne naznačujú – Grid Pro, Sprintlight, Racelight alebo Crosslight. ATS Performance line je dostupná v 19” alebo 20” veľkosti.

Design line ponúka nádherné produktové línie ako sú Auvora, Evolution alebo Streetrallye. Sú stále športové, ale ponúkajú širšie spektrum veľkostí. Su dostupné od 13” až po 21”. Teda sú vhodné aj pre nie vyslovene športové autá.

Hliníkové disky dodávajú auto krásnu jedinečnosť. Vďaka nim bude Váš štvorkolesový miláčik na ulici vynikať. S diskami ATS bude Vaše auto nielen pôsobiť agresívnejšie, ale bude aj ako sa hovorí “trhať asfalt”.

Posted in Nezařazené