Osobné údaje a ich ochrana pri nákupe z internetového obchodu

Rozšírenie internetu do celého sveta spustilo obrovskú technologickú revolúcia, vďaka ktorej sa do elektronického sveta presunulo aj množstvo služieb a značiek. Vďaka tomu sa nám značne uľahčil život, pretože s pomocou internetu vieme dnes bez problémov vybaviť mnohé veci aj z pohodlia nášho domova. Rovnako je to aj v prípade mnohých internetových obchodov, vďaka ktorým už nemusíme chodiť pre produkty priamo do ich predajní. S rozvojom internetu sa však nespájajú len samé výhodné veci, ale taktiež i pár nevýhod. Medzi častú nevýhodu patrí zneužívanie osobných údajov, ktoré niektoré internetové stránky praktizujú.

doručená elektronická pošta

Často sa potom stáva, že vám chodí https://www.vanickovani.cz/uz-chodi-honem-nasad-boticky/ elektronická pošta od neznámych spoločností, ktoré vašu e-mailovú schránku zapĺňajú nevyžiadaným spamom. Kvôli takémuto správaniu a zneužívaniu informácií sa však prijali opatrenia GDPR, ktoré sa týkajú práve ochrany osobných údajov a možnosti ich využívania.

ochrana osobných údajov

Samozrejme, že pokiaľ si chceme z niektorého internetového obchodu objednať vybraný produkt alebo službu, je nevyhnutné danej spoločnosti poskytnúť naše osobné údaje, najmä pre možnosti dopravy. Každá stránka však musí dodržiavať zásady ochrany osobných údajov, pod ktoré spadá i to, že internetový obchod nesmie používať vaše osobné údaje na nič iné, okrem vybavenia objednávky. Prípadne ich je možné využiť na kontaktovanie, ak náhodou nastane nejaká zmena ohľadom objednaného produktu alebo spôsobe jeho dodania. V prípade, že pri objednávke alebo pri prezeraní stránky zakliknete, že si želáte odoberať reklamný newsletter s akciovými ponukami a informáciami o aktuálne prebiehajúcich zľavách či výpredajoch, môže vám ho daná spoločnosť zasielať. V inom prípade, však bez vášho vysloveného súhlasu alebo prihlásenia sa k odberu týchto noviniek, žiadna spoločnosť vašu osobnú e-mailovú adresu na takéto marketingové účely používať nesmie.

Posted in Nezařazené