Predaj firiem s históriou sa stáva zaujímavý

Pracovať musíme všetci, aby sme si zarobili na živobytie, no každý to robí iným spôsobom. Niekto je zamestnaný, iný zase podniká a riadi vlastnú spoločnosť. Po dlhom čase v jednom biznise si mnohí podnikatelia túžia dať pauzu a zmeniť druh činnosti aspoň na nejaký čas, ale sú aj takí, ktorí sa k biznisu už vrátiť nechcú.  Naopak, kto nikdy nepodnikal a túži po tom skúsiť to, má možnosť začať takmer okamžite.

Opravar

Na trhu totiž existujú spoločnosti, ktoré sú založené iba kvôli tomu, aby boli následne predané klientom, ktorí o nich majú záujem. Hovorí sa im ready made a výhodnosť ich kúpy je v tom, že nový majiteľ môže začať s podnikaním takmer okamžite a nemusí pritom riešiť náročné a zdĺhavé vybavovanie dokumentov, ktoré sa so zakladaním spoločností spájajú. Nový záujemca o predaj sro https://41business.com/predaj-ready-made kúpu si vyberie firmu, ktorá mu vyhovuje. Tie sa delia do viacerých skupín, napríklad môžu to byť spoločnosti s históriou alebo novozaložené firmy, firmy, ktoré sú alebo nie sú platiteľmi DPH, a tiež podľa druhu činnosti. Všetky môžu začať s podnikaním takmer o niekoľko hodín.

 

Nový majiteľ firmy si môže byť vedomý výhod, ktoré ready made spoločnosti majú:

-IČO už majú pridelené, takže sú zapísané v obchodnom registri

-majú už aj DIČ pre registráciu dane z príjmov

-garancia nulových záväzkov firmy je podchytená zmluvne

-dokumenty pripravujú advokáti

-firmy sú pripravené na rýchly prevod

home-buyers-are-taking-home-keys-from-sellers_112699-864

Predaj zahŕňa cenu, v ktorej je zrátané:

-nutnosť úpravy predmetov podnikania

-zmena spoločníka, sídla, konateľa alebo obchodného mena

-celé znenie zmluvy

-súhlas vlastníka danej nehnuteľnosti s umiestnením sídla firmy

-zmluva o prevode podielu

-poplatok za zápis zmien v OR

 

Predaj s.r.o. novému vlastníkovi je rýchly a jednoduchý, ten nemusí čakať týždne na schválenie potrebných dokumentov, ale s novou spoločnosťou môže začať figurovať na trhu takmer okamžite.

5/5 - (3 votes)