Čo je lacné nie je vzácne. Aj pri matracoch.

Sú lacné matrace skutočne aj vzácne? Ceny matracov sa v súčasnosti dokážu vyšplhať až k tisícom eur a ak ich chcete kúpiť rovno pre celú rodinu, je to poriadna záťaž na rodinný rozpočet. Mnoho ľudí preto siaha po lacnejších variantoch. Lacné matrace môžu potešiť vašu peňaženku, ale vás ako užívateľa potešiť až tak nemusia. Lacné matrace sú pochopiteľne lacnejšie, pretože sú vyrobené z menej kvalitných materiálov alebo v menej zložitých vyhotoveniach. Ľudia kupujú najmä penové matrace, ktoré v podstate nemusia byť ničím zložité. Sú mäkké a pohodlné, ale len pár dní po kúpe. Po čase cítite, že ten tvar už nedrží tak, ako na začiatku. Že sa vám nespí dvakrát dobre, bolí vás chrbát, pretože sa v strede vyformovala preliačina a matracu nepomôže vrátiť sa do pôvodného stavu ani vyklepanie alebo obrátenie na druhú stranu.

matrac

Skrátka, lacné matrace, hlavne penové, majú obmedzenú životnosť. Aj keď sa necháte nalákať dobrou cenou a utešujete sa tým, že nie ste veľmi náročný konzument a vyspíte sa na čomkoľvek. Po pár mesiacoch alebo v staršom veku však pocítite rozdiely. Ak nevlastníte kvalitný ortopedický matrac alebo aspoň taký, ktorý vašej chrbtici prinesie určitú podporu, čiastočne si sami vyrábate zdravotný problém.

postel

O komforte pri spaní ani nehovoríme. Pri kúpe matraca by ste teda nemali šetriť, minimálne teda aspoň nekupovať tie najlacnejšie verzie niekde na tržnici. Pri penových matracoch si vyberte tie, ktoré sú vyrobené z pamäťovej peny, majú napríklad zóny komfortu. Taktiež môžete siahnuť po pružinových matracoch, tie zase prinášajú kvalitu aj trvácnosť zároveň. Pružinové matrace sú priedušné, ľahko odvetrávajú. Na rozdiel od lacných penových vyrobených z jedného kusa peny. Lacné matrace teda nechajte ďalej ležať v obchode a radšej sa vyberte do špecializovanej predajne.

Posted in Nezařazené